Değerli Müşterimiz

e-IFU'nun eski kullanım kılavuzlarını gösteren Arşiv bölümüne giriyorsunuz. Bu Arşiv bölümünde bulunan kullanım talimatlarının tamamı, bu web sitesinin Mevcut geçerli bölümünde bulunan Güncel Kullanım Kılavuzlarının eski sürümüdür.

ARŞİV bölümüne girmek istiyor musunuz?
Evet Hayır
Tekil Cihaz Tanımlama sistemi

Tekil Cihaz Tanımlama Sistemi (UDI), bakım kalitesini, hasta güvenliğini ve iş süreçlerini iyileştirmeyi ve tıbbi cihazların tanımlanması için dünya çapında uyumlu bir yapı sağlamayı amaçlamaktadır. Bugün kabul edilen AB Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (MDR) ve In-Vitro Teşhis Yönetmeliği (IVDR), AB Tekil Cihaz Tanımlama (UDI) sisteminin gerekliliklerini tanımlamaktadır.

GS1 sistemi, hastalara, ürünlere, ticari mallara, hizmetlere ve konumlara ilişkin bilgilerin doğru bir şekilde tanımlanmasını ve iletilmesini sağlayan küresel standartların bütünleşmiş bir uygulamasıdır.  Küresel Ticari Ürün Numarası® (GTIN®) dahil olmak üzere GS1 standartları, önde gelen sağlık sektörü üreticileri tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. GTIN, tıbbi ve cerrahi ürünler için bütün paketleme seviyelerinde eşsiz bir tanımlayıcı olarak küresel sağlık sektöründe kabul görür.

GS1, 2013 yılından itibaren Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından Tekil Cihaz Tanımlama sistemi (UDI) için belgelendirme ajansı olarak akredite edilmiştir.